Multifokální skla jsou ideálním řešením pro ostré vidění do všech vzdáleností (dálka, střední vzdálenost, čtení). Progresivní neboli multifokální brýlové čočky jsou konstruovány tak, že v horní části skel jsou dioptrie na dálku, které postupně a plynule směrem dolů přechází až na dioptrie na čtení. Proto Vám zajistí jak ostré vidění na dálku, při jízdě v autě, na čtení, ale i na všechny jiné vzdálenosti „mezi“ (počítač, palubní deska, vaření) a to pouhým pohybem očí.

Jak multifokální čočka funguje:

Horní částí brýlových čoček uvidíte vzdálenější předměty, spodní část čoček je čtecí zóna. Vše mezitím slouží pro přechodné vzdálenosti mezi blízkem a dálkou. Pro dobré vidění je třeba pracovat očima: Při čtení se oči sklopí (někomu pomáhá i nepatrné zaklonění hlavy), pro zaostření do dálky se dívá vrškem čoček (někomu pomáhá sklopit trochu hlavu).

Výhody multifokálních brýlových čoček:

 - ostré a pohodlné vidění na všechny vzdálenosti (dálka, střední vzdálenost a blízko)
 - žádné nepohodlné střídání brýlí (už nebudete mít jedny brýle na dálku a druhé na blízko)
 - estetické zpracování (varianta bez viditelného přechodu a skoku obrazu jak je tomu např. u bifokálních brýlí s viditelným neestetickým dílem do blízka)

Cena a typy multifokálních čoček:

Výroba speciálních čoček je velmi rozsáhlá, nabízí se na trhu několik typů a značek čoček (stupeň tenčení, úprava čočeky, samozabarvovcí, progresivní kanál) a to je hlavní důvod, proč většinou nejsou kompletní ceníky multifokálních čoček uvedeny na webových stránkách optik. Vhodnou čočku podle hodnot dioptrií konzultujte přímo s optikem, Ceny multifokální čočky začínají na 3490Kč, často probíhají také na multifokální brýle slevové akce.

Kvalitní multifokální čočky Varilux od značky Essilor - nejprodávanější brýlová čočka na světě

Od svého uvedení na trh se brýlové čočky Varilux neustále zdokonalovaly díky výrazným pokrokům v oblasti optiky, matematiky a výrobních procesů. V období od roku 1959 do roku 2014 bylo na trh uvedeno šest převratných generací progresivních brýlových čoček Varilux. Od individuálních brýlových čoček až po univerzální nebo pracovní brýlové čočky nabízí Varilux široký sortiment produktů, které spňují požadavky každého presbyopického zákazníka, bez ohledu na jeho věk, korekci, životní styl a vizuální požadavky. Multifokální brýlové čočky Varilux umožňují všem presbyopům opět získat schopnost přirozeného vidění bez ohledu na vzdálenost.

Varilux leták ke stažení